Alabora

Alabora

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Joseph adındaki bir havaalanı güvenlik görevlisinin dünyaya boş vermeye karar verdiği an da başına gelen olayları ele almaktadır.
Türkçe dublajlı film izle kategorisi için de hazırlanmış olan filmde Joseph bir havaalanında çalışan, kurallara uyan, kimseye karışmayan ve sessiz bir hayat süren genç bir adamdır.
Ancak Joseph sürekli olarak günlük sorunların içinde boğuşmaktadır.
Bu sorunlar Joseph’in nende olduğu sorunlar değildir ve iş yerinden kaynaklanan sorunlardır.
Havaalanında gördüğü envayi çeşit insan, kendi hayatının monotonluğu ve içinde yaşattığı anca kolay kolay fark edilmeyen gizli depresyonu ile başa çıkmaya çalışmaktadır.
Fakat günlerden bir gün Joseph artık ruhunda bir kırılma noktasına gelir ve bu defasında bu kırılma noktasına karşı koyamayacak kadar zayıftır.
Bir an da sinir krizi geçiren Joseph için hayat o andan itibaren daha önce hiç yaşamış olmadığı bir yola doğru sürüklenecektir. 
Joseph sinir krizinin ardına kendini eskisi gibi hissetmez ve benliğindeki ve onu içten içe yemekte olan diğer Joseph’in sesini dinlemeye karar verir. Joseph ani bir kararla para sıkıntısına son vermek ister ve hemen bir yeri soyarak bu sorunu halleder.
Çok kolay ve sonsuz geçen soygunla birlikte Joseph’in artık çok parası vardır. Şimdiyse sıra içindeki isyankâr Joseph’i dinlemeye gelir ve kendini bir an da gece hayatında bulur.
Kadınlar, uyuşturucu, serseriler ve silahlarla dolu bir hayatın içine balıklama dalan Joseph şimdi de kendini işin içinden çıkamaz bir halde bulur.
Bakalım Joseph sonunda depresyonunu bastırabilecek midir? Joseph’in girdiği bu tehlikeli yolun sonunda kendisini nerede bulacaktır? Gerçekten de Joseph için iyi bir son ihtimali dahi bulunmakta mıdır?
Yoksa zaten girdiği ve sürekli daha da derinlere çekildiği bu yeni hayat tarzı, Joseph için sonun başlangıcı mıdır?
Tüm bunlara rağmen Joseph sonunda aradığı mutluluğu yakalayabilecek midir?

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Alabora Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: