Aquaman - HD

Aquaman – HD

Bu filme oy vermek ister misiniz?

İnsanların dünyasında doğan Arthur Curry (Jason Momoa) aslında Atlantis adı verilen bir su altı krallığının varisidir. Okyanusların ve kara insanlarının arasındaki bir savaşı önelemeye çalışacağı 4k filmde yönetmenlik görevini Korku Seansı 2, Testere, Hızlı ve Öfkeli 7 4k filmlerinin yönetmenliğini de yapan, 14 ödül ve 13 ödül adaylığı bulunan yönetmen James Wan üstlenmektedir.
Filmin senaryosunu ise Aquaman karakterini yaratan Paul Norris ve Mort Weisinger’ın yarattığı evrenden esinlenerek, David Leslie Johnson-McGoldrick ve Will Beall kaleme almıştır. David Leslie daha önce Evdeki Düşman, Kız ve Kurt ve Korku Seansı 2 filmlerinin senaryolarına imza atmıştır. Will Beall ise Suç Çetesi ve Deputy adlı 4k Film izle ile tanınmaktadır.
1985 yılında Amnesty Körfezinde deniz feneri bekçiliği yapan Thomas Curry (Temeura Morrison) fırtınalı bir gece sırasında sahilde baygın bir kadın bulur. Onu evine götürür ve ısınmasını sağlar. Kadın uyandığında kormuş ve kafası karışıktır nerede olduğunu anlayamamıştır. Thomas ona şefkatle yaklaşır ve karnındaki yarayı tedavi eder. Adının Atlanna (Nicole Kidman) olduğunu söyleyen kadın Atlantis Kraliçesi olduğunu anlatır. İki insan kendilerini romantik bir ilişkinin içerisinde bulurlar.
Sonraki birkaç yılı birlikte geçiren Thomas ve Atlanna’nın, Arthur adında bir oğulları olur. Her şey harika ilerlerken bir gün Atlantis komandoları evlerini basar ve Atlanna’yı kral Orvax’a geri götürmeye çalışırlar. Onları alt eden Atlanna oğlunu ve Thomas’ı alıp oradan kaçar. Thomas’a onun ve oğullarının güvenliği için Atlantis’e geri dönmesi gerektiğini söyleyen Atlanna 5 uçlu mızrağını hazır olduğunda kullanması için oğluna bırakır.
Yıllar sonra Arthur büyümüştür ve bir okul gezisinde akvaryumda balıklarla konuşmaktadır. İki kötü çocuğun onunla dalga geçtiğini gören bir köpek balığı cama hızlıca çarpar ve onu çatlatarak herkesi korkutur. İnsanlar tüm deniz canlılarının Arthur’u takip edişini şaşkınlıkla izlemektedir. Gözleri onlarla konuşurken sarı renge dönmektedir. 20 yıl sonra artık bir yetişkin olan Arthur yani Aquaman korsanlar tarafından ele geçirilmiş bir Rus deniz altısını kurtarabilecek kadar güçlerine hakim olmuştur. Denizaltındaki mürettebat için korsanlarla savaştığı sırada korsanlardan birisi ona bir roket atar. Korsanlar deniz altının içinde patlamadan dolayı mahsur kalırlar. Babasını kurtarmaya çalışan bir gencin yardım isteğini masum insanları öldürdükleri için reddeder… 4 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Aquaman – HD Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: