Endangered Species

Endangered Species

Bu filme oy vermek ister misiniz?

#1
Endangered Species, başrollerinde Philip Winchester, Rebecca Romjin, Isabel Bassett ve Micheal Johnston’un bulunduğu 2021 Amerikan yapımı, hayatta kalma, macera ve gerilim filmidir. Yazarlarının Isabel Bassett, M.J. Bassett ve Paul Chronnell olduğu yapımda yönetmen koltuğunda M.J. Bassett oturuyor.
4k filmlerimizden bir taneis olan ve Türkçe altyazısı ile sizlerle olacak olan Yok Olma Tehlikesindeki Türler filminde; Petrol işinde çalışan bir adam olan Jack, ailesi ile Afrika’ya safari gezisi ve bir süre tatil yapmak için giderler. Tam o sıralarda iş yerinde genel protokoller yüzünden biraz para sıkıntısı çeken Jack ailesinden bunu gizleyip, tatilde gelen tüm ekstra ücretleri biletten çıkarmıştır. Bu yüzden kendilerine verilen safari arabası bile istedikleri araba olmamıştır ve ayrıca çocukları aynı odalarda kalmak zorundadır. Kızı Zoe, babasına çok kızgın olmalı ki ona artık baba bile demeyi reddeder.
Geceyi kaldıkları, dağ manzaralı pansiyonda geçirdikten sonraki gün, safari turu için araçlarının oraya giderler. Safari yöneticisi Jack’i kenara çekip ailesinin duymayacağı yerde, ona safari turu için bilete ekstra ödeme yapmadığını hatırlatır ve eğer şuan burada öderler ise safari turuna katılabileceklerini ve ayrıca kendi başlarında bir rehber olmadan da kurallara uygun şekilde safari turuna çıkabileceklerini söyler. Yöneticinin söylediği fiyatı fazla bulan ve ayrıca finansal sıkıntılar çeken Jack, ailesine ufak bir yalan söyleyip safari turuna başlarında rehber veya koruma olmadan çıkarlar. Parka giriş kapısında çok beklemekten sıkıldıktan sonra Jack, bileti kestirmeden ve kayıt yaptırmadan parka giriş yapar.
O gün boyunca kuralların çoğuna uymayan Jack ve ailesi, girişi yasak yollara girerler, ehliyeti olmayan oğluna araba kullandırır. Karısına bir gergedan bulmayı çok isteyen Jack, onu buldukları zaman fotoğraf çektirmek için çok yaklaşırlar. Araba kullanmayı zar zor bilen oğlu, gergedan yavrusunu korumak için arabalarına saldırınca, geri çıkmayı bilmediği için, gergedanın arabayı devirmesine izin vermekten başka çareleri kalmaz. Yan devrilen arabayı geri düzeltemezler ve başlarına sırtlan sürüsü çöker. Kaçış yolu aramaya başlarlar çünkü hem parka girerken giriş yaptırmadılar hem de girişi olmayan yola girdiler bu yüzden yardım gelmez. Sırtlanlardan kaçmaya çalışırlarken zaten yaralanan ve yürümekte zorlanan Jack, şeker hastası olan karısı Lauren, kendisine kaplan saldıran Zoe’nin erkek arkadaşı Billy, başlarında yeterince dert değilmiş gibi bir de kaçak avcıların ellerine düşerler. Heyecanlı, macera dolu, gerilim dolu anların olduğu bu yapım hem verdiği mesajlar ile hem de filmin kalitesi ile sizleri etkileyecek türden bir yapım olmuştur. 1 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Endangered Species Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: