Flasback

Flasback

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Yapım iki isimle piyasaya çıkıyor, orijinal başlığı The Education of Fredrick Fitzell olan yapımın diğer bir ismi Flasback. Yapımın yönetmeni ve yazarı Christopher MacBride bu yapımda çok güzel işler çıkarmış. Başrollerinde perde arkasında bu sıralar çok fazla görmeye başladığımız yükselen yıldızlardan Dylan O’Brien başta olmak üzere, Maika Monroe, Amanda Brugel ve Hannah Gross yer alıyor. Okul zamanından bu yana iletişimi kaybettiği bir arkadaşı ile karşılaştıktan sonra eski günlerdeki gibi eğlenmeye ve diğer arkadaşları ile zaman geçirmeye giden Fred, geçmişine doğru metafiziksel bir biçimde seyahate çıkar.
4k film izle modu ve Türkçe altyazısı ile yeniden internette ilk defa sizleri karşılayacak yapımda; Düzenli bir işi olan Fred, sevgilisi ile birlikte yaşar. Evde düzenli bir yaşama sahip olan başrol oyuncumuzun başına ne geldiyse, eski hatıraları ortaya çıkaran o arkadaş ile buluştuktan sonra geliyor. Evde eski fotoğraf belgelerini karıştırırken, orada olması gereken ama orada bulamadığı birini fark eder. Buluştuğu arkadaşı ile bu konuyu, konu arasında konuştuktan sonra, arkadaşı da o kızı artık hiç hatırlamadığını söyler. Fred bu işin peşine, kendi düzenli hayatına mal olacak derecede takılır. İş yerinde bir sunum yapması gerekirken, kendisi bu kıza ne olduğunu bulmaya gider.
Okul zamanlarında, yani bundan 15 yıl öncesinde, okula Mercury ( Civa ) adında bir uyuşturucu bulaşmış ve hademesinden öğrencisine kadar bu illeti kullanmışlar. Yapımdan izlediğimiz kadarıyla Fred o uyuşturucuya bağımlıymış ve bunun üzerine anlık krizler yaşar. Filmin diğer isminden anlayacağımız üzere, Fred, geçmişe dönük hatıraları kafasında yaşar ve kayıp kızı geçmişe doğru anılardan yola çıkarak bulmaya çalışır. Bu sırada sadece o maddeyi içtiği zaman o kızı gördüğünü düşünen Fred, tam bir kâbusun içine düşer. Zaman ve mekân algısını yitiren Fred, annesinin de hasta olmasıyla birlikte, kendi akıl sağlığını kaybetme düzeyine gelir. Yapım dram ve gerilimi bize aşılamayı başarıyor, acaba Fred gerçekte nerede olduğunu veya gerçekten bir gerçeklikte olduğunu ve hangisinin gerçek olduğunu bulabilecek mi?

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Flasback Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: