Honor Among Thieves

Honor Among Thieves

Bu filme oy vermek ister misiniz?

#1
Honor Among Thieves, Brett Bentman tarafından yönetilmiş, hikayesinin ise Jason Watson tarafından yazıldığı, başrollerinde Thom Hallum, Elizabeth Tabish, Robert Keith, Andy Arrasmith, Corbett Hall, Joe Peretz, Warren Gavitt ve Andy Andersen gibi oyuncuların yer aldığı, western türü bir aksiyon filmidir.
Türkçe altyazılı filmler dendiğinde 4k film ayarını da eksik etmemiş olduğumuz filmde; Amerika’da, Kuzey ve Güney’dekilerin girdiği büyük bir iç savaş döneminde Teksas’ta yaşamakta olan Jim Bain, karanlık bir geçmişe sahip olan eski bir asker ve suikastçıdır. Zor bir hayat geçirdiği için ketum bir adam olan Jim, Teksas’ta şiddet ve ölümden uzak, savaşla iç içe olmayan bir hayat yaşama isteği ile temiz bir sayfa açmıştır.
Jim düzenli müşterisi olduğu ve sahibini sevdiği barında gününü geçirirken, kasabaya Meksikalı zengin bir adam ve kızı Marisol gelir. Bu sürdürmeye çalıştığı sakin hayatında insanların ihtiyaçlarını karşılayarak para kazanmaya çalışan Jim’e, Marisol bir liste ile gelip onları ne sürede kendisi için hazır edebileceğini sorar. Ertesi güne listeyi hazır edebileceğini söyleyen Jim, Marisol ile kısa bir sohbetten sonra çiftliğiyle ilgilenmeye geri döner.
Bu süreç içerisinde kasabaya yeni gelmiş Arliss Beauregard isimli bir albay, ordunun asker eksikliğinden dolayı davalarını savunmaya hazır cesur yeni askerler aramakta ve orduyu büyütmek istemektedir. Marisol’ün babasını kasaba barında gören ve zengin olduğunu anlayan Arliss, yanına yaklaşır ve orduyu finanse etmesi için ona bir teklif sunar, yaptığı yatırımın karşılığını Noel’den sonra alacak ve kendisi de para kazanacaktır. Ancak Marisol’ün babası savaş ve şiddet karşıtı pasifist bir adamdır. Arliss’in teklifini reddedince ise onun tarafından tehdide uğrar. Ertesi sabah uyandığında ise kızı Marisol’ü bir türlü bulamaz ve endişelenmeye başlar. Sonunda Jim’e kızının yerini bilip bilmediğini sorduğunda, Jim Arliss’in, Marisol’ü fidye için kaçırmış olabileceğini düşünür. Marisol’ün babası çaresizliğiyle Jim’den kızını bulması için yardım ister, karşılığında ise ne isterse verecektir. Eski karanlık hayatına dönmek istemeyen Jim, başta teklifi reddeder. Ancak yardım etmezse Marisol’ün ölümü kaçınılmazdır, bu yüzden Jim bir kez daha rafa kaldırdığı hayatını kabullenir ve Marisol’ü kurtarmak için uzun bir yolculuğa çıkar. 1 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Honor Among Thieves Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: