Introspectum Motel

Introspectum Motel

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Marcel Dorian’ın yönetmenliğini yaptığı ve Ian Armer ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Introspectrum Motel bir gerilim filmidir. Filmde iki yabancı Philippe ve Paul aynı otelde tuhaf bir ortamda karşılaşırlar ve aralarında gizli bir sorun olduğu ortaya çıkar. Ancak Philippe henüz bu sorunun ne olduğunu bilmemektedir. Laura Ellen Wilson, Marcel Dorian, Gabriella Brinza ve Joseph Steyne filmin ana karakterlerini canlandırmıştır.
4k filmlerimizin yeni üyesi olan ve Türkçe altyazısının da tarafımızca hazırlandığı filmde; Bir insen eşini aldattığında, genellikle bazı sonuçlar ortaya çıkar. Ve bu sonuçlar, eşlerini aldatanlar için kötü haber olma eğilimindedir. Bu sonuçları ele alan birçok film var ve Introspectum Motel de bunlardan biri.
Philippe (Dorian) başarılı bir iş adamıdır ve Susan (Wright) ile evlidir. Bir iş gezisine gider ve bir motele yerleşir. Orada ilişki yaşadığı Camille (Brinza) ile buluşur. İkisi daha sonra kabul edilemez, bencil davranışlarının bedelini ödemelerini isteyen insanlar tarafından motelin içinde esir alınır. Philippe başta iyi bir baba ve eş olarak görünse de ilerleyen zamanlarda bunun tersi olduğu ortaya çıkar. Otele geldiğinde tüm otelin bomboş olduğunu ve sadece Paul adlı bir adamın orada olduğunu görür. Birlikte bir şeyler içtikten sonra odasına geçen Philippe sabah gelecek olan Camille için odaya içki sipariş eder. Ancak Camille’in, Paul’un karısı olduğunu bilmemektedir ve Paul uzun zamandır bu anı beklemektedir.
Bu gerilim filminin çok iyi yönetilmiş ve iyi yapılandırılmış bir senaryosu var. Karakterler ilginç, olay örgüsü seyirciyi bir sonraki sahnede ne olacağını merak etmeye itiyor ve tartışma diyalogları yoğun ve iyi yazılmış. Ayrıca öngörülemeyen olay örgüsü de filmin bir diğer artısı.
Film, olağanüstü performanslarla izleyici ve eleştirmenlerin gönlünü kazanmıştır. Dorian, başkalarına saygı duymayan, küfür kullanan ve eylemlerinin sorumluluğunu almaya isteksiz olan, sevimsiz, kararlı bir adam tasviriyle filmde görünmektedir.
Hikâyenin en güçlü yanı, onu tutsak edenlerin Philippe’yi hapsettikten sonra onunla etkileşime geçme biçimleri olmuştur. Filmin çoğunda bir sandalyeye bağlayarak, ona sözlü olarak hakaret ederek, onunla alay ederek, kötü seçimlerinin ciddiyetini anlamasını sağlamaya çalışır ve pişmanlık duyacağından emin olana kadar da Philippe’yi bağlı olduğu yerden çözmezler. 2 hafta önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Introspectum Motel Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: