Korku Sokağı

Korku Sokağı

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Korku Sokağı Üçleme halinde yayınlanacak filmlerden ilki olan Korku Sokağı 1. Kısım: 1994, Shadyside isimli bölgenin asıl tarihinde yaşanan korkunç bir olay ile bu olayın aslında bugüne kadar nasıl devam ettiğini konu almaktadır.
Korku filmi severler için bilhassa 4k film izle ayarına yükselttiğimiz ve korku sahnelerini neredeyse gerçekçi yaşayacağınız filmde Shadyside dışarıdan bakıldığın sakin ve sıradan bir kasaba gibi görünmektedir.
Ancak bu görüntüsü aldatıcı olan kasaba 1666 yılından bu yana hiçbir zaman huzur bulamamış ve tarihi bu zamandan beri korkunç katliamlarla sürmüştür.
Shadyside aslında yüzyıllarca süren bu lanetini 1666 yılında hak etmiştir.
1666 yılında cahil köylülerin, köylerinde olup bitenleri Şeytandan bilmeleri ve kasabada bulunan cadıları ortaya çıkarmak için bir cadı avı başlattıkları ve masum kadınları diri diri yakıp katlettikleri zaman işte Shadyside gerçek ve sonsuz bir belaya bulaşmıştır.
Bu katledilen kadınların arasında masum kadınlar olduğu gibi çok güçlü cadılar da bulunmaktadır ve bu cadılardan bir tanesi de ölmeden önce Shadyside kasabasını lanetlemiştir hem de sonsuza kadar!
1666 yılından itibaren hiçbir zaman huzur bulamayan kasaba tarihi korkunç seri katiller, psikopatlar ve manyaklar tarafından sürekli katliama uğramıştır. Şimdiyse Shadyside yeniden bir katliama 1994 yılında tanık olacaktır ve bir grup genç hayatta kalmak için korkunç bir savaşa gireceklerdir.
Sunnyside ve Shadyside kasabalarının katıldığı bir yaz kampında her şey eğlence dolu bir şekilde başlamıştır. Gençler eğlenmekte, birbirlerini tanımakta ve kampta başlayacak yarış için de birbirleri ile rakip olmaya hazırlanmaktalardır.
Her şey normal gibi görünmektedir ta ki 1666 yılında lanet yeniden harekete geçene kadar.
Eğlendiklerini ve birbirlerine şakalar yaptığın zanneden gençler arkadaşlarından birinin vahşice katledilmesi sonucunda ortada şakadan daha büyük ve korkunç bir olayın olduğunu anlarlar.
Olaylar hız kesmeden devam etmekte ve kamptaki gençler tek tek vahşi bir şekilde katledilerek öldürülmektedir.
Olayı anlamak ve bir çözüm bulmak için bir araya gelen bir avuç genç ise henüz neye bulaştıklarının farkında dahi değillerdir.

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Korku Sokağı Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: