The Ice Road

The Ice Road

Bu filme oy vermek ister misiniz?

#1
Liam Neeson’u buz yolu şoförü olarak izleyeceğimiz The Ice Road filmi muhteşem bir kurtarma görevini ve bu görev esnasında Mike ve kardeşi Gurty’nin başına gelen olayları konu almaktadır.

4k filmlerimizden bir yenisi olan ve kısa sürede de Türkçe dublajlı haliyle izleyebileceğiniz filmde Mike kardeşi Gurty ile birlikte bulabildiği işi yapmakta ve hayatını kazanmaya çalışmaktadır. Gurty, Irak savaşında yaralandığı ve beyni hasar gördüğü için afazi hastalığına yakalanmıştır ve normal bir şekilde konuşmak yerine kelimeleri söylemektedir. Uzun yıllar boyunca kardeşi ile birlikte çalışan ve onu bir kliniğe terk etmeyen Mike sürekli olarak onun yüzünden kovulmaktan bıkmıştır.

Ancak Mike ve Gurty için her şey Kanada’da bulunan bir madenin çökmesi altında madencilerin mahsur kalmasıyla değişecektir. Erişilmesi çok uzak olan bu bölgeye sadece buzdan oluşan yollarla gidilmektedir ve bu buz yolları ise korkunç şekilde tehlikelidir. Ama kurtarma şirketi ile anlaşan ve kişi başı elli bin dolar değerindeki bu işe aralarında kardeşi Gurty’nin de olduğu dört kişi seçilir. Tek yapmaları gereken bu korkunç tehlikeli yollardan dev tırlarla geçmek ve tırlar da bulunan metan gaz başlığını madenin çöktüğü bölgeye ulaştırmaktır ve yolda onlara şirketin üst düzey yetkililerinden biri de refakat edecektir.

Fakat görev her ne kadar korkunç gibi görünse de Mike için bu para çok önemlidir. Çünkü kardeşi de ekiptedir ve kendilerine yüz bin dolar gelecektir. Para için heyecanlanan Mike hemen yola koyulsa da yolda yavaş yavaş sorunlar baş göstermeye başlar. Dört kişilik ekip ilk önce ekip şefi Goldenrod’u acı bir şekilde kaybederler ve ardından da tırlardan birini.

Neler olduğunu anlamaya çalışan ve neden sürekli yolda kaldıklarını anlamayan Mike ortada neler döndüğünü bilmese de aklında sadece para ve yer altında mahsur kalmış madencileri kurtarmak vardır. Ama yol uzadıkça olaylar azalmak yerine daha bir artarak devam eder ve neredeyse bu yol ulaşılmaz olur. Acaba Mike’ın göremediği olay nedir? Zamanında madencilere ulaşabilecek midir?

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

The Ice Road Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: