The Retreat

The Retreat

Bu filme oy vermek ister misiniz?

2021 Kanada yapımı olarak sitemizde yer alan İnziva ( The Retreat ) isimli yapım, yönetmenliğini Pat Mills’ın üstlendiği bir korku ve gerilim filmidir. Yazarının Alyson Richards olduğu bu yapımda, Sarah Allen, Tommie-Amber Pirie, Aaron Asmore ve Munro Chambers başrolü üstleniyor.
Sitemizde Türkçe altyazılı filmlerimize, 4k film izle moduyla yerleştirdiğimiz yapım Kanada’da eşcinsel olan bir çiftin tatil mekanı satın alması ve üniversite arkadaşı olan Valerie’yi oraya davet etmesi ile başlıyor. Valerie’de eşcinsel olduğundan dolayı, sevgilisi ile birlikte tatil evine gitmeye karar verir. Yola çıktıkları andan itibaren beladan uzaklaşamayan çift, daha henüz yoldayken arabalarının tekeri patlar. Arabanın tekerini tamir ettikten sonra yola devam eden çift sonunda tatil evine varırlar.
Evin içinde arkadaşlarını göremeyen çift bir şeylerin ters olduğundan şüphe etmeden evi incelerler ve odalarına yerleşirler. Biraz daha zaman geçirmek için dışarıya çıkan ve piknik yapmaya giden çift, bir süre sonra etrafta birilerinin olduğundan şüphelenir ve arkadaşlarını aramaya başlarlar. Yolda sigara izmariti bulan Renee, Valerie’ye arkadaşlarının sigara içip içmediklerini sorar. Hayır cevabını aldıktan sonra birileri tarafından takip edildiğini anlayan çift doğruca kaldıkları tatil evine koşarlar. Eve vardıkları sırada arabasını göremeyen çift, olayın ya şaka ya da ciddi bir şey olabileceğini düşünürler. Evin içine girip etrafı taradıktan sonra oturma odasında ev sahibinin cesedini bulurlar.
Cesedi gördükten sonra ve etrafa doluşan kamuflaj giymiş adamlar tarafından çevrelendikten sonra evden hızlıca kaçmayı başaran çift, kaçış yolunda arabalarının bir kenara atılmış olduğunu görürler. Oradan hızlıca uzaklaşmaya çalışan çift, yolda koşarken Valerie ayı kapanına basar ve ayağını sakatlar. Yardım etmek için arabaya gitmesi gereken Renee, hemen geri geleceğini söyler ve arabaya yardım çantasını almaya gider ama kamuflajlı adamlar Renee’den daha hızlı davranıp Valeri’yi kaçırırlar. Ahır evinde bir tür katliamı videoya çeken kamuflajlı adamların elinde üniversite arkadaşları da vardır. Arkadaşlarının birini, Valerie’nin gözünün önünde öldürürler ve Valerie de bu sırada kaçmak için fırsat kollamaktadır. Acaba filmde çift kaçabilecek mi? Renee, Valerie’ye yardım edebilecek mi? Yoksa ikisi de kamuflajlı adamlar tarafından canice katledilecekler mi? Bolca korku ve gerilim sahnelerinin yer aldığı bu yapım aradığınız heyecanı sizlere tattıracak türden başarılı bir yapımdır. 4 gün önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

The Retreat Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: