Tides - HD

Tides – HD

Bu filme oy vermek ister misiniz?

#1
Dünya insanlar için yaşanmaz hale geldiğinde, yönetici seçkinler Kepler 209 gezegenini kolonileştirdi, ancak atmosferi yeni sakinleri kısırlaştırdı. İki nesil sonra, Dünya’da yaşamın yeniden mümkün olup olmadığını belirlemek için bir program vardır: Ulysses II görevi, kesinlik getirmek. Uzay kapsülü, Dünya atmosferine girdiğinde kontrolden çıkıyor. Astronot Blake, inişten sağ kurtulan tek kişidir – ancak Dünya’da yalnız olmadığını anlamak zorundadır. Hayatta kalma savaşı başlar ve Blake tüm insanlığın kaderini belirleyecek kararlar vermek zorundadır.
Türkçe atyazılı ve 4k film ayarındaki Tides filmi başladığında, Blake’in Mavi Gezegen’de yaşamak için sadece birkaç saniyesi var gibi görünmekte. Blake, Dünya’nın “yönetici seçkinlerinin” dünyayı sular altında bıraktığında kaçtığı gezegen Kepler-209’da doğup büyümüştür. Geri dönmenin güvenli olup olmayacağını görme görevinin bir parçası olarak yeryüzüne doğru hızla ilerleyen kapsülde bir şeyler ters gider ve denize düşerler. Mürettebatından biri ölür. Diğeri, Tucker (Sope Dirisu) yaralanmıştır. Ancak Blake, çoğunlukla yara almadan hayatta kalır ve bu nedenle ilk keşif görevinde tek başına dışarı çıkmayı kendine görev edinir.
Gelgitlerin geri gelmesine altı saati ve Kepler-209’a haber göndermesine dört saati vardır ama sadece garip bir hava durumu gelmeye başladığında biraz uzaklaşmıştır ve bir gezici yağmalayıcılar onu ve Tucker’ı rehin alırlar. Talihsiz Tucker’ın acilen tıbbi müdahaleye ihtiyacı olduğu için gelgitte hızla dolan bir zindana/kuyuya gelirler. Gelgit tabloları, sert hava koşulları, kötü durumdaki yaralar, iletişim pencereleri. Bu durumun sonu hiç iyi gözükmemektedir.
“Çamurlar” hayatta kalanlardan oluşan bir kabile ve daha da şaşırtıcı bir şekilde aralarında çocuklar da var. Kepler’e geri dönen insanlar kısır hale geldiğinden, Blake’in görevinin en önemli kısmı, Dünya’nın eski büyüsünü yapıp tekrar üremelerine izin verip vermeyeceğini görmektir. Ancak Blake’in kendi kişisel görevi, Louise’e tuhaf bir şekilde geçmişte verdiği düşüncesizce sözlere rağmen, Dünya’ya ilk görev için gönderilen bir astronot olan babasını bulmaktır.
Belki de o gün Çamur’ların köyünü harap eden ve teknolojik olarak daha gelişmiş fraksiyonun lideri olan kişi ona her iki görevde de yardımcı olabilir ama ilk dostça tekliflerine güvenebilir mi? 2 hafta önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Tides – HD Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu: